Opsta bolnica Krusevac

RFZO

Lekarska komora Srbije

Srpsko lekarsko društvo

Komora medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara Srbije

Komora biohemičara Srbije

Nacionalni vodiči dobre kliničke prakse

Stanje zdravlja
Donacija Crvenog krsta Kruševac na Badnji dan

Crveni krst Kruševac je i ove godine, na Badnji dan, 6. januara, u pratnji Božić Bate (Deda Mraza Marka), zajedno sa njegovim pomoćnicima (volonterima i profesionalcima Crvenog krsta Kruševac), posetio dečje odeljenje Opšte bolnice u Kruševcu i tom prilikom podelio božićne paketiće. Celokupna akcija imala je za cilj da bar na trenutak mališanima koji praznike provode na lečenju, na dečjem odeljenju, ublaži nostalgiju za toplim, porodičnim domom, te da im dočara bar delić božićne atmosfere uz prigodan program za decu. Akcija "Jedan paketić, mnogo ljubavi" realizovana je uz podršku donatora, društveno-odgovorne kompanije Swisslion-Takovo, kojima se u ime svih mališana koji su primili paketiće zahvaljujemo.

Božić Bata je i ove godine u Kruševcu, uprkos veoma hladnom vremenu i velikom snegu obukao uniformu Crvenog krsta i zajedno sa svojim pomoćnicima, volonterima i profesionalcima Crvenog krsta Kruševac posetio Službu za transfuziju krvi, gde je dobrovoljno dao krv. Božić Bata (Deda Mraz Marko) pozvao je sve ljude dobre volje da slede njegov primer, te na taj način pokažu svoju humanost i učestvuju u spasavanju ljudskih života.